Weebly İncelemesi – Weebly Doğru Web Sitesi Oluşturucu Sizin İçin Mi?

Okuyucularımızın çoğu bizden Weebly site oluşturucuyu incelememizi istedi. İşte, detaylı Weebly incelemesi ile buradayız.

Weebly, 50 milyondan fazla web sitesi oluşturulmuş en büyük site üreticilerinden biridir. Birçok rakipten farklı olarak Weebly, pahalı pazarlama kampanyaları yürütmek yerine platformlarının teknolojisindeki gelişmelerle her zaman daha fazla ilgilenmiştir.

Weebly, 2018’de e-ticaret şirketi Square tarafından satın alındıktan sonra, yeni özelliklerin oldukça yavaş bir şekilde piyasaya sürüldüğünü fark ettik. Bu bize bir inceleme sitesi olarak karışık sinyaller gönderirken, her şeyin kötüleştiği anlamına gelmez. Zaten sahip olduklarınızı geliştirmenin de önemli bir değeri vardır. Ama daha sonra.

weebly İncelemesi

Weebly Kolay Seçenek, Ama Gerçekten En İyisi mi?

Weebly, son yıllarda birçok kişinin hızlı bir site oluşturmak için kullanabileceği basit bir web sitesi oluşturucusundan, e-ticaret sitelerine odaklanan profesyonel bir araca kadar birçok değişiklik geçirdi.

İyi haber şu ki, basit bir kişisel portföy web sitesi veya tam teşekküllü bir çevrimiçi mağaza oluşturuyor olun, Weebly’nin kullanımı hala kolaydır.

ÖZELLİKLERİ

Weebly hakkında, özellikle iş ve e-ticaret siteleri için sevilecek çok şey var. Müşterileriniz için bir üyelik programı oluşturmaktan ve randevuları planlamaktan web sitenize SSL sertifikası eklemeye kadar hemen her şeyi yapmanıza yardımcı olacak basit araçlar bulacaksınız.

Önceden bir planınız varsa mevcut bir alan adını Weebly’ye aktarabilir veya premium planlardan herhangi biriyle özel bir alan adı oluşturabilirsiniz. Ücretsiz planda, bir Weebly.com alt alan adıyla sınırlısınız ve sitenizin altında Weebly markası olacak. Elbette, bu tamamen ücretsiz bir web sitesi için affedilebilir – ancak daha profesyonel bir görüntü canlandırmak için yükseltmeye değer.

Weebly, WordPress veya Wix kadar araç ve özelliğe sahip değildir, bu nedenle siteniz için çok özel bir fikriniz varsa kendinizi sınırlı bulabilirsiniz. Ancak sahip olduğu araçlar düşünceli tasarlanmış ve bulunması kolay – WordPress panosundan hoş bir değişiklik, bu da oldukça zor olabilir.

Bazı favorilerime daha yakından bakalım.

1. Sürükle ve Bırak Sayfa Editörü

Weebly’nin kullanımı çok kolay olduğu için ününü burada alıyor. Sürükle ve bırak düzenleyicisi, öğeleri istediğiniz konuma tıklayıp sürükleyerek sayfalarınızı sıfırdan oluşturmanıza veya temanızı özelleştirmenize olanak tanır.

Sitenizde kullanmanız için metin kutuları, resimler ve galeriler, haritalar, özel formlar, ses ve video ve sosyal medya simgeleri dahil 25’ten fazla bağımsız öğe vardır.

2. Yerleşik E-ticaret

Weebly’nin en güçlü yanlarından biri e-ticaret yetenekleridir – kısmen ödeme işleme devi Square tarafından satın alındığı için. Weebly’nin güçlü e-ticaret araçları seti, birincil amacınız bir çevrimiçi mağaza oluşturmaksa onu en iyi web sitesi oluşturucularından biri haline getirir.

Çevrimiçi mağazanızdan en iyi şekilde yararlanmak için, terk edilmiş alışveriş sepeti e-postaları, gönderim çözümleri, ürün incelemeleri ve daha fazlası gibi özellikleri içeren en üst düzey planı seçmeniz gerekir. Çok sayıda hazır e-ticaret teması var ve Weebly kontrol paneli çevrimiçi mağazanızı yönetmeyi inanılmaz derecede kolaylaştırıyor.

Ayrıca, Weebly’nin biri “normal” web siteleri ve diğeri e-ticaret web siteleri için olmak üzere iki web sitesi oluşturucusunun olduğunu da bilmelisiniz (yine de siteye göz atarken hemen anlaşılmaz). Her ikisi de e-ticarete izin veriyor, ancak farklılıklar var.

3. Weebly Uygulama Merkezi

Tema düzenleyici, sitenize eklemek istediğiniz tüm temel araçları ve öğeleri sunar, ancak daha fazla işlevsellik istiyorsanız Uygulama Merkezi’ni incelemeye değer. Burada hem Weebly’den hem de bir dizi üçüncü taraf sağlayıcıdan 350’den fazla ücretsiz ve ücretli uygulama bulacaksınız ve bunlar tek bir tıklamayla sitenize kolayca yüklenebilir.

Hemen hemen her şey için bir uygulama var. Fiyatlandırma tabloları oluşturabilir, özel bir SSS sayfası ekleyebilir, etkinlik takvimi görüntüleyebilir, bağış kabul edebilir, otomatik teşekkür e-postaları gönderebilir ve pop-up’lar ekleyebilirsiniz. Müşteri hizmetleri deneyiminizi geliştirmek için Facebook Messenger veya diğer canlı sohbet yazılımlarıyla bile entegre edebilirsiniz.

Bunların şaşırtıcı derecede iyi bir seçimi ücretsizdir ve nasıl çalıştıklarını görmek için kendi siteme birkaç tane yükledim. Vaat ettiğiniz kadar kolaydır – yüklemek için tek bir tıklama ve uygulama sitenizde sürüklemek için tema düzenleyicinizde görünür.

4. SEO Kontrolü

Kimse Google’da bulamazsa bir web sitesine yatırım yapmanın bir anlamı yoktur. Neyse ki, Weebly sitenizin SEO’su üzerinde iyi bir kontrol sağlar ve editörden ayarlayamayacağınız her şey bir uygulama kullanılarak değiştirilebilir.

Weebly, sitenizin her sayfasını SEO ayarlarından optimize etmenizi sağlar. Arama motorlarında sıralama yapmak istiyorsanız, meta başlığınızı ve açıklamanızı, URL’nizi, üstbilgi ve altbilgi kodunuzu, meta anahtar kelimelerinizi ve resim alt metninizi değiştirebilirsiniz. Site haritanız da sizin için otomatik olarak oluşturulur (görmek için ana sayfa URL’nizin sonuna /sitemap.xml eklemeniz yeterlidir), bu da sitenizi doğrudan arama motorlarına göndermenizi ve sıralama işlemini hızlandırmanızı kolaylaştırır.

Weebly fiyatlandırması

Weebly fiyatlandırması

Weebly Dergisi: Sonuç

Weebly’yi yıllar önce ilk kez test etmeye başladığımızda, sadece başka bir web sitesi oluşturucusuydu. Bu tamamen değişti: Weebly şimdi rakiplerinden daha iyi olan olağanüstü bir site oluşturma aracına dönüştü. Basit, düzenli ve kullanımı kolaydır – bu, sınırlı teknik becerilere sahip kişilerin kendi internet varlıklarını oluşturma konusunda tam olarak ihtiyaç duydukları şeydir.

Weebly, web sitesi oluşturucular listemizin en üstüne ulaşır. Kullanım kolaylığı, hareket halindeyken sitenizi düzenlemek için iOS veya Android uygulaması gibi harika araçlarla veya uygulama merkezinde bulunan eklentilerin sayısı onu sağlam ve kullanımı eğlenceli hale getirir.

Share This On Your Favorite Social Media!

Scroll to Top