Webnode İncelemesi – Sitenizi onunla inşa etmeli misiniz?

40 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısı olan Webnode, web sitesi oluşturma alanındaki en büyük oyunculardan biridir. Temel güçleri açıkça dillerdir – 20’den fazlasını destekler ve hatta çok dilli bir web sitesi oluşturmanıza izin verir. Şaşırtıcı bir şekilde, tüm bu dillerde destek veriyorlar.

Bir süre önce Webnode, platformlarının yeni bir sürümünü başlatmaya ve çok sevdiğimiz eski güzel editörün yerini almaya karar verdi. Hatta WebTode için çok karmaşık hale gelmeden önceki günlerde WebsiteToolTester’ın orijinal sürümünü oluşturmak için bile kullandık.

Geliştirmeler arasında daha doğrudan bir düzenleme deneyimi ve bir dizi iyi görünümlü tasarım yer alıyor. Ayrıca web sitesi oluşturucuya yeni ve geliştirilmiş bir alışveriş sepeti eklediler.

Webnode İncelemesi

WEBNODE NELER SUNUYOR? ANA ÖZELLİKLERİNE BİR BAKIŞ

Webnode kişisel, iş ve e-ticaret web siteleri geliştirmek için çeşitli özellikler sunar. En göze çarpan işlevi elbette sürükle ve bırak web sitesi editörüdür. Bu araçla, dakikalar içinde tam anlamıyla bir web sitesi oluşturabilir ve istemediğiniz sürece herhangi bir özel kodla uğraşmanıza gerek kalmaz.

Webnode’un en popüler özelliklerinden bazıları şunlardır:

  • Kullanımı kolay çevrimiçi editör
  • Hiç reklam yok
  • Çok çeşitli modern görünümlü şablonlar
  • E-ticaret özellikleri
  • Google Analytics entegrasyonu
  • Sosyal medyada paylaşabilme
  • SEO pazarlaması için tam destek
  • Depolama gereksinimlerine dayalı dört fiyatlandırma planı
  • Kendi alan adınızı kullanabilme

PLANINIZI SEÇMEK İÇİN PLANLARINIZI ALACAKSINIZ

Siteniz hangi kategoriye girerse girsin, Webnode dört ücretli plan sunar: sınırlı, mini, standart ve profi.

Paketler bant genişliği, depolama ve işlevsellik açısından farklılık gösterse de, hepsi bir form oluşturucu, parola koruması, premium şablonlar, özel etki alanı adları, kişiselleştirilmiş e-postalar, site yedekleme ve kurtarma işlemlerini içerir.

ÇOK DİL WEB SİTELERİ

Bir web sitesi tasarlamak için Webnode’u kullanırken daha yüksek katman planları ile bulacağınız benzersiz bir özellik, çok dilli destek. Uluslararası bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız, Webnode web sitenizi 20 dilde çevirebilir.

ÜCRETSİZ BİR VERSİYON VAR

Kişisel bir e-ticaret sitesi oluşturmak istiyorsanız Webnode ücretsiz bir paket sunar. Oldukça basit olmasına rağmen, yine de kendi alan adınızı, site oluşturucusuna tam erişiminizi, 100 MB depolama alanınızı ve 1 GB bant genişliğinizi alacaksınız.

Ücretsiz paketle ilgili en iyi bölüm, Webnode’un sitenizi reklamlarla bombalamamasıdır. Alternatif olarak, premium planları anlamak için 15 günlük ücretsiz denemeye kaydolmayı düşünün.

WEBNODE KULLANIMI KOLAY mı?

Evet, sihirbazları sayesinde bir web sitesi oluşturmak çok kolay.

Harika Web Siteleri Oluşturmak için Sürükle ve Bırak

Webnode’un videolar, metin, resimler ve daha fazlası gibi öğeler eklemenizi sağlayan bir sürükle ve bırak düzenleyicisi içermesi iyi bir şeydir. Bununla birlikte, diğer site oluşturucularla karşılaştırıldığında, Webnode’un sürükle ve bırak arayüzünün daha sezgisel olması için iyileştirmeler yapılması gerekiyor. Örneğin, web sitesi yazı tipleri düzenlenemez ve kalbinizde bir değişiklik varsa, başka bir şablona geçmek imkansızdır.

Kolay ve Hızlı Görüntü ve Stil Düzenleme

Webnode, web sitenizi uygun gördüğünüz şekilde kolayca şekillendirmenize izin veren çok çeşitli renkler, ücretsiz resimler ve videolar sunar. Şık görüntü düzenleyici, renk katmanları uygulamanızı, arka plan düzenlerini seçmenizi ve hatta filtreler uygulamanızı sağlar. Bir sayfa yayınladığınızda düzenlemelerinizin ve özelleştirmelerinizin nasıl görüneceğini hızlı bir şekilde görebilmeniz için bu site oluşturucunun bir Önizleme Modu eklemesi övgüye değer.

FİYATLANDIRMA

Webnode, güvenilir barındırma, müşteri desteği ve sınırsız sayıda web sayfası ile birlikte gelen ücretsiz web siteleri oluşturmanıza olanak tanır. Ücretli planlar Sınırlı, Mini, Standart ve Profi hesaplarını içerir. Web sitenizi oluşturmaya başladığınızda, Webnode size bir çevrimiçi mağaza veya standart bir web sitesi oluşturma seçeneği sunar.

Sınırlı plan, kendi alan adınız, 100MB depolama alanı, 1GB bant genişliği, ücretsiz alan adı ve premium müşteri desteği ile kullanabileceğiniz güvenilir barındırma sunar.

Mini plan, sırasıyla 500MB ve 3GB değerinde depolama alanı ve bant genişliği, 1 e-posta hesabı, bir form oluşturucu, web istatistikleri ve bir arka plan videosunun kilidini açar. Sınırlı plan gibi Mini hesapta Webnode reklamları bulunur.

Standart plan, her tür web sitesi oluşturmak için en popüler seçimdir. Bu hesap, 2 GB depolama alanı ve 10 GB bant genişliği, ücretsiz bir alan adı, Google Analytics, en fazla 20 e-posta hesabı ve Webnode markası içermiyor.

Profi planı profesyonel web siteleri için daha uygundur ve 5 GB’a kadar depolama alanı, sınırsız bant genişliği, sınırsız çoklu dil ve üyelik kaydı, Google Analytics ve 100 e-posta hesabı için destek sunar.

Nihai Karar

Genel olarak, Webnode sağlam bir başlangıç web sitesi oluşturucusudur. Fiyatlandırması, diğer web sitesi üreticileriyle eşittir ve saygın bir tema koleksiyonuna sahiptir. Sürükle ve bırak oluşturucu yeni başlayanlara hitap eder ve hızlı bir şekilde yeni web sitesi öğeleri eklemenizi sağlar.

Özelleştirme seçenekleri sizi biraz istemeye neden olabilir, ancak basitlik peşinde olduğunuz şeyse, o zaman devam edin. Ücretsiz olarak başlayabildiğiniz için kaybedecek hiçbir şeyiniz yok. Ücretli bir pakete başlamadan önce site oluşturucuyu tamamen test edebilirsiniz.

Share This On Your Favorite Social Media!

Scroll to Top